Zespół Szkół Sportowych nr 70 im.płk Henryka Leliwy-Roycewicza

 

Nawigacja

UKS Nasi najbardziej znani absolwenci Sukcesy sportowe Lekkoatletyka Unihokej Piłka nożna Piłka siatkowa Terminarz zawodów sportowych w roku 2012/2013

Sport

Nasi najbardziej znani absolwenci

     Zbigniew Beta  (urodzony w 1953r.)

   absolwent szkoły w roku 1967/68,  lekkoatleta – skoczek w dal,

   zawodnik KS Orzeł , AZS Warszawa,  trener- Ludomir  Nitkowski

¨       brązowy medalista Halowych Mistrzostwach Europy

¨       wielokrotny medalista Polski

¨       reprezentant kraju

¨       rekord życiowy: 7,07 m

 

         Barbara Waśniewska  (urodzona w 1954r.)

   absolwentka szkoły w roku 1968/69, lekkoatletka –pięcioboistka LA

   oraz biegaczka na  800 m,  zawodniczka  KS Orzeł,

   trener - Andrzej Szyszko

¨       wielokrotna medalistka Polski

¨       reprezentantka  kraju

¨       rekord życiowy: 800 m -  2:09,80 s                            

                                                                 

         Jacek Wszoła  (urodzony w 1956r.)

             absolwent szkoły w roku 1970/71,  lekkoatleta – skoczek w wzwyż,

             zawodnik  AZS Warszawa,  trener- Stanisław Janowski,  Roman Wszoła

¨       złoty medalista na  Mistrzostwach Europy w 1974r.                                    

¨       złoty medalista na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976r.

¨       srebrny medalista na Igrzyskach Olimpijskich  w Moskwie 80r. 

¨       wielokrotny medalista Mistrzostw Polski

¨       rekord życiowy: 2.35 m

 

Włodzimierz Nalazek  (urodzony w 1957 r.)

absolwent szkoły w roku 1971/72,  siatkarz, zawodnik : KS Orzeł, MDK,

Legii, AZS  W-wa, AZS Olsztyn

¨       dwukrotny uczestnik  Mistrzostw Świata

Rzym - 1978r.- VIII miejsce, Buenos Aires -  1982r.– VI miejsce

¨       3 – krotny medalista Mistrzostw Europy w 1979, 1981, 1983r.

¨       olimpijczyk z Moskwy w 1980 - IV miejsce

¨       wielokrotny Mistrz Polski

 

         Sławomir Nalazek  (urodzony w 1957 r.)

   absolwent szkoły w roku, siatkarz, zawodnik : KS Orzeł, MDK, Legii, AZS   

   W-wa, AZS Olsztyn

¨       medalista Mistrzostw Europy     

¨       wielokrotny Mistrz Polski

 

        Dariusz Bontruk (urodzony w 1970r.)                                                         

   absolwent szkoły w roku 1984/85, lekkoatleta – skoczek wzwyż i w dal,

   zawodnik KS Orzeł,  trener- Ludomir  Nitkowski

¨       wielokrotny medalista Polski

¨       reprezentant kraju

¨       rekord życiowy: skok w dal    - 8,08 m

                                                                                            skok wzwyż - 2,07 m

         Mariusz Walczak   (urodzony w 1971r.)

   absolwent szkoły w roku 1985/86,  lekkoatleta – młociarz, zawodnik KS  

   Orzeł,  trener- Wojciech Krasuski

¨       akademicki Mistrz Polski

¨       wielokrotny medalista Mistrzostw Polski

¨       reprezentant kraju

                                                     rekord życiowy: 71 m                                          

           Andrzej Gawenda    (urodzony w 1972r.)

   absolwent szkoły w roku 1986/87, lekkoatleta – tyczkarz, zawodnik KS  

  Orzeł,  trener- Ludomir  Nitkowski

¨       wielokrotny medalista Polski

¨       VII miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w 1991r. w Salonikach

¨       IV miejsce w Zawodach Przyjaźni w Phenianie

¨       rekord życiowy: 5,30 m

            Katarzyna  Zakrzewska    (urodzona w 1973r.)

   absolwentka szkoły w roku 1987/88, lekkoatletka – sprinterka,

   zawodniczka  KS Orzeł,  trener- Jadwiga Szyszko                                                                                         

¨       wielokrotna mistrzyni Polski

¨       półfinalistka Mistrzostw Świata juniorów w Plovdiv w 1990r.

¨       Brązowa medalistka Gimnazjady w Brugge w 1999r

¨       V – miejsce  w Mistrzostwach  Świata juniorów w Salonikach w 1991r.

¨       rekord życiowy: 100m - 11,83 s ; 200m - 23,79 s

             400m - 53,90 s

         Ewa  Charska     (urodzona w 1974r.)

   absolwentka szkoły w roku 1988/89, lekkoatletka – sprinterka,

   zawodniczka KS Orzeł,  trener - Jadwiga Szyszko                                        

¨       wielokrotna medalistka Polski

¨       reprezentantka kraju

¨       rekord życiowy: 100m - 12,07 s

 

        Joanna Doncer   (urodzona w 1982r.)                                                 

   absolwentka szkoły w roku 1996/97, lekkoatletka – sprinterka,

   zawodniczka KS Orzeł,  trener - Jadwiga Szyszko

¨    srebrna medalistka w biegu na 100m ppł. 

                                                               złoto: 4 x 100m na I Światowych Igrzyskach  Młodzieży w Moskwie

¨    wielokrotna medalista Polski

¨     rekordzistka Polski w biegu na 100m ppł. – 13,44 s

¨     rekord życiowy: 100m -  12,10 s

                          200m -    25,00 s

                                                                                                                         

             Joanna  Kocielnik (urodzona w 1983r.)

                 (w środku)

   absolwentka szkoły w roku 1997/98,  lekkoatletka – płotkarka, sprinterka,

   zawodniczka  KS Orzeł,  trener - Jadwiga Szyszko

¨       reprezentantka Polski na Mistrzostwach Europy we Włoszech w roku 2001

¨       wielokrotna medalistka Polski

¨       finalistka sztafety 4x100m w Pekinie

¨       rekord życiowy: 100m - 11,96 s

                                                200m - 24,09 s

                                                300m - 42,27 s

                                               100m ppł. - 13,50 s

    Wojciech Szczęsny  (urodzonyw 1990r.)

absolwent szkoły w roku 2002/2003,  piłka nożna - bramkarz,

zawodnik Arsenal Londyn

¨          reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata U-20 w 2007r.